۱۳۹۷-۰۶-۱۰

کسب دو رتبه برتر توسط دانش آموختگان دانشگاه در هفدهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی

رتبه اول و پنجم پایان نامه های کارشناسی ارشد هفدهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی به حجج اسلام برومند و پژوهنده رسید
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این دوره پنج پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و پنج رساله در مقطع دکتری حائز رتبه برتر شدند که در این میان حجج اسلام سیدمحمد برومند و مرتضی پژوهنده حائز رتبه برتر شدند.
این گزارش حاکی است از این پایان نامه ها طی مراسمی توسط معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تجلیل شد.

بر اساس این گزارش  دکتر غفاری در آیین تقدیر از برگزیدگان هفدهمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی کشور ضمن تبریک به برگزیدگان این جشنواره گفت: بی تردید در مجموعه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نظام آموزش عالی کشور، فعالیت های قرآنی از جایگاه مهمی برخوردار است زیرا از هر زاویه که به این مقوله ورود کنیم، استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه الهام بخشی در سایر دانش ها را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه باید نگرش استفاده از دانش قرآنی را در بخش های مختلف جامعه گسترش دهیم، گفت: در عرصه فعالیت های قرآنی چه در عرصه های آموزشی، پژوهشی و چه عرصه ترویجی، زمینه کار و فعالیت فراوان است و اگر به دنبال آن هستیم که از فضای مطلوب اجتماعی و فرهنگی برخوردار باشیم لازم است فعالیت های قرآنی را در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تقویت کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به برخی از هنجارهای موجود در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر بپذیریم آنچه که در قرآن آمده، می تواند مهم ترین راهنمای زندگی بشر باشد، آنگاه حساسیت ها و توجه ها به تقویت فعالیت های قرآنی در رشته های تحصیلی وسایر علوم افزایش می یابد.

وی افزود: در بسیاری از رشته های علوم انسانی مانند روانشناسی و جامعه شناسی می توانیم شاهد اثربخشی مطلوب فعالیت های قرآنی باشیم.

در ادامه مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی، ضمن تقدیر از برگزیدگان و عوامل اجرایی جشنواره، بیان نمود: برگزاری جشنواره های دینی و قرآنی می تواند به فرهنگ سازی قرآنی در دانشگاهها کمک نماید. وی افزود: برای تقویت این فرهنگ سازی باید جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی در دانشگاه ها تداوم داشته باشد.

در ادامه دکتر جعفرپور، رئیس اداره پشتیبانی از فعالیت های دینی و قرآنی، ضمن ارائه گزارش برگزاری این جشنواره بیان کرد: این جشنواره در ماه مبارک رمضان برگزار شده و از برگزیدگان تقدیر می نماییم. وی افزود: بر اساس فراخوان اعلامی در بهمن ماه سال ۱۳۹۶ از دانشگاه ها، تعداد ۲۶۷ پایان نامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد، ۵۶ مورد مربوط به رساله های دکتری و ۲۱۱ مورد مربوط به رساله های کارشناسی ارشد بودند که توسط هیئت داوران جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفت. پس از ارزیابی و داوری پایان نامه ها در دو مرحله، از ۵ رساله در مقطع دکتری و ۵ پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد تقدبر می شود..

در این آیین از برگزیدگان هفدهمین جشنواره ملی پایان نامه های برتر قرآنی کشور تقدیر و تجلیل شد.

اسامی برگزیدگان مقطع دکتری:

نام و نام‌خانوادگی

رتبه

عنوان

سعید مسعودی پور

اول

طراحی مدل بازاریابی اجتماعی انفاق

مهدی مردانی

دوم

نظریه توسعه کارکرد فعل معصوم در استنباط آموزه های دینی

امیر ذوقی

دوم

ملاک های تفسیری و زبان شناختی ترجیح قرائت

نفیسه امیری دوماری

سوم

روش شناسی نقد متن در مطالعات قرانی از سوی خاورشناسان

صدیقه ملک لو

شایسته تقدیر

تحلیل و نقد رویکردهای حاورشناسان به قصه های قرآن با تأکید بر داستان حضرت ابراهیم (ع)

 

اسامی برگزیدگان مقطع کارشناسی ارشد:

نام و نام‌خانوادگی

رتبه

عنوان

سید محمد برومند

اول

«بررسی موانع بینشی تحقق سبک زندگی اسلامی از منظر قرآن و روایات (با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری)

سید محمد تقی موسوی فر

دوم

ظرفیت های پژوهش سبک زندگی از منظر آیات و روایات

سمیه کوکبی طاهر

سوم

روش شناسی آموزش قرآن از منظر روایات فریقین

محمد رضا بخشی

چهارم

جهاد کبیر و راهکارها و موانع تحقق آن در قرآن

مرتضی پژوهنده

پنجم

بررسی روایات تضاد نما با قطعیات علمی در علوم تجربی

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود