۱۳۹۷-۱۲-۰۸

جلسه بررسی و تبیین گام دوم انقلاب با حضور استاد رحیم پور ازغدی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی دکتر رحیم پور ازغدی در جلسه بررسی و تبیین گام دوم انقلاب که در هشت اسفند 97 در آمفی تئاتر دانشگاه رضوی برگزار شد ابتدا به بخشی از بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای که مربوط به آمادگی و جهاد حوزه و دانشگاه در چهل سال دوم انقلاب و مرحله تمدن سازی که مربوط به نسل دوم و به تعبیری چهارم انقلاب است اشاره کرد.
همچنین دکتر رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد، که نظام سازی در چهل سال گذشته علیرغم دشمنی ها و همه قدرت های ضد رشد به خوبی انجام شده و در کنار نقاط قابل انتقاد پیروزی های شکوهمندانه نصیب این ملت شده است و اما مرحله دوم ، مرحله تمدن سازی و رفع نقایص نظام است که باید پروژه دولت سازی با استانداردهای بالای اسلامی با توجه به دستاوردهای بشر امروز باشد.
 این استاد حوزه و دانشگاه، در اشاره به انقلاب و شبه انقلاب هایی که در این چهل سال در نقاط مختلف جهان شکل گرفته و با شکست و یا فروپاشی مواجه شده اند، انقلاب اسلامی را تعبیر به معجزه ای کرد که بدون هیچ الگویی در شرق و غرب به دست امام خمینی در ایران ایجاد شده است.
 وی خطاب به دانشجویان و طلاب حاضر در جلسه اهمیت و جایگاهشان را در گام دوم انقلاب یادآوری کرد و افزود باید در گام دوم انقلاب نقایص گام اول برطرف شود و به مرحله تمدن سازی که از آن به عنوان مرحله فکر اساسی تعبیر کرد برسیم.
 استاد رحیم پور ازغدی در پایان به برکات انقلاب و الگوهای ناب اسلامی اشاره کرد و گفت ما به یک جهاد مستمر جمعی برای اصلاح سبک زندگی و توسعه معنویت احتیاج داریم تا ایده های مقدس معنوی و اخلاقی را از زبان و ذهن به ساحت عمل و عین بیاوریم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود