خبر
لزوم اهتمام پردیس خواهران دانشگاه علوم اسلامی رضوی به مطالعات خانواده
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مراسم معارفه سرپرست پردیس خواهران دانشگاه بر لزوم اهتمام پردیس خواهران به بحث مطالعات خانواده تأکید کرد
۱۳۹۸-۰۹-۰۳

به گزارش روابط عمومی دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدحسن وحدتی شبیری در آئین معارفه سرپرست پردیس خواهران دانشگاه گفت باید بحث خانواده از جنبه های مختلف موررد بررسی قرار گرفته و لازم است رئیس پردیس خواهران در رشته های مختلف این پردیس فایلی را برای مطالعات مختلف در زمینه خانواده در دستور کار قرار دهد.

این گزارش حاکی است در این جلسه دکتر وحدتی شبیری تأکید کرد با توجه به عدم وجود مرکزی با ماهیت علمی دانشگاهی در مشهد مقدس برای بانوان از نخستین روزهای تصدی ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی بحث دایر کردن پردیس خواهران از اولین اولویتها بود.

وی افزود تقاضای بانوان فرهیخته مشهد از یک سو و اعلام نیازهای مدیران فرهنگی استان به تربیت بانوان فرهیخته برای پاسخگویی به شبهات جلسات بانوان در مشهد و استان، پیگیری دانشگاه را برای اخذ مجوز پردیس بانوان بیش از پیش نمود لذا بعد از تصویب ایجاد پردیس بانوان در هیئت امنای دانشگاه، پذیرش دانشجوی خواهر در دوره دکتری در دستور کار قرار گرفت.

سیدحسن وحدتی شبیری ادامه داد نخستین دوره پذیرش دانشجو در پایان سال گذشته با مساعدت تولیت وقت صورت پذیرفت و بحمدالله در دوره حجت الاسلام والمسلمین مروی مساعدت در توسعه پردیس خواهران بیش از دوره تولیت سابق صورت پذیرفته است.

رئیس دانشگاه با برشمردن سوابق سرپرست جدید پردیس خواهران دانشگاه علوم اسلامی رضوی تأکید کرد خانم دکتر طوبی کرمانی از جمله اساتید فرهیخته جمهوری اسلامی ایران است که در زمینه های متلف علمی، فرهنگی و تقریب مذاهب سابقه درخشانی را داراست و پذیرش مسئولیت از سوی ایشان برای دانشگاه فرصتی مغتنم است.

عضو هیئت امنای دانشگاه تأکید کرد با توجه به حضور دکتر کرمانی در مشهد برنامه عضویت ایشان در شورای دانشگاه در دستور کار است که توسعه پردیس خواهران با شدت بیشتری صورت پذیرد.

دکتر طوبی کرمانی استاد تمام دانشگاه تهران بوده و از دیگر سوابق علمی و فرهنگی وی می توان به مؤلف و مترجم بین الملل بخش کتاب دانشگاه تهران، استاد نمونه دو دوره دانشگاه تهران، رایزن علمی و فرهنگی سابق جمهوری اسلامی ایران در یونان، عضو هیٱت علمی سابق جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان و عضویت در شورای مرکزی شورای فرهنگی اجتماعی زنان اشاره کرد.

شایان ذکر است در این جلسه تعدادی از مدیران استانی، روسای مدارس علمیه مشهد، رئیس مرکز بانوان و خانواده آستان قدس رضوی رئیس پردیس رضوان دانشگاه امام رضا(ع) و اساتید و مدیران دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز حضور داشتند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید