۱۳۹۸-۱۲-۲۱

انتشار پنجمین شماره نشریه علمی ترویجی آموزه های حدیثی

پنجمین شماره نشریه علمی ترویجی آموزه های حدیث با انتشار هفت مقاله علمی در محیط مجازی عرضه شد

پنجمین شماره نشریه علمی ترویجی آموزه های حدیث با انتشار هفت مقاله علمی در محیط مجازی عرضه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این شماره مقالاتی با عناوین واکاوی حدیثِ «فرامکانی خداوند» از امام‌رضا(ع) در مناظره با ابوقره محدّث؛ با نیم‌نگاهی به آموزه‌های عهدین و اهل‌سنت؛ واکاوی ادعای نبوت زرتشت در آیینه قرآن و حدیث؛ تفسیر عرفانی «کَمَالُ الْإِخْلَاصِ لَهُ نَفْیُ الصِّفَاتِ عَنْهُ» در خطبۀ اول نهج ‌البلاغه و مقایسۀ مصادیق اولی الامر در تفاسیر روایی فریقین (اولی الامر، در گذر تاریخ مطالعۀ تطبیقی تفاسیر روایی فریقین) منتشر شد.
تحلیل و بررسی مناظرات و استدلال‌های امام علی(ع) در برابر گروه خوارج؛ بررسی شخصیت و روایات علی بن محمد بن شیرۀ القاسانی و مقاله  پژوهشی درحدیث معافیت شیعیان از جنون، جذام، برص و.. از دیگر مقالات این نشریه است.

مجله علمی ترویجی آموزه های حدیثی از نشریات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی است که توانست در سال گذشته درجه علمی ترویجی اخذ نموده و مقالات آن علاوه بر عرضه رایگان در سایت دانشگاه علوم اسلامی رضوی به نشانی www.razaviac.ir در پایگاه استنادی جهان اسلام و چند پایگاه معتبر دیگر کشور نمایه می شود.

نویسندگان مقالات می توانند با توجه به موضوع مقاله خود، نگارشهای علمی خود را از طریق سامانه نشریات دانشگاه در سایت فوق برای داوری و چاپ به دانشگاه ارسال نمایند.

دانشگاه علوم اسلامی رضوی چهار نشریه علمی پژوهشی و دو نشریه علمی ترویجی را منتشر می نماید.

برچسب‌ها

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود