۱۳۹۸-۱۲-۲۶

نشریه علمی پژوهشی آموزه های قرآنی به ایستگاه سی ام رسید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سی امین شماره نشریه علمی پژوهشی آموزه های قرآنی با انتشار 12 مقاله علمی به جامعه علمی و قرآنی کشور عرضه شد.

این گزارش حاکی است در این شماره مقالاتی با عناوین: نگاهی نو و تحلیلی به روایات "سبعه احرف"؛ استکبارستیزی یا نفی سلطه‌گری و سلطه‌پذیری در قرآن(آیات 279 بقره، 141 نساء و 83 قصص)؛ پیوندهای متنی «زوج سوره » فتح و حجرات؛ واکاوی مفهوم انساء و نقد ديدگاه هاي مفسران؛ مفهوم شناسي «استعداد» به مثابه یکی از عوامل رشد در آیات قرآن کریم از منظر علامه طباطبائی و صدرالمتألهین و نقد رویکرد نصر حامد ابوزید  در مورد تفسیر علمی  براساس دیدگاه  آیت الله معرفت(ره) انتشار یافته است.

تحلیل انتقادی آراء مفسران در معنا و سبب "ضحک" درعبارت «...فَضَحِكَتْ فَبَشَّرْنَاهَا...»؛ تحلیل تمایز اختلاف قرائات و تحریف از دیدگاه استاد آیت الله معرفت(ره) مرزشکنی روایی در روایت های قرآنی؛ خدای حاضر و پیوسته در آفرینش در نگاه قرآن و برهان؛ پژواک وحی در چکامه های ولائی کمیت بن زید اسدی و مقاله جبرگروي اقتصادي، تحليل صحيح آموزه ها، نقد برداشت هاي نادرست؛ از دیگر مقالات این شماره است.

نشریه آموزه های قرآنی به مدیرمسئولی دکتر سیدحسن وحتی شبیری و سردبیری دکتر حسن خرقانی به صورت دوفصلنامه منتشر می شود.

این نشریه ضمن اینکه به صورت رایگان در سایت دانشگاه علوم اسلامی رضوی عرضه می شود، در تارنماهای معتبر علمی نظیر پایگاه استنادی جهان اسلام نیز نمایه می شود.

علاقه مندان جهت ارسال مقاله به این نشریه و سایر نشریات علمی دانشگاه می توانند به سایت دانشگاه علوم اسلامی رضوی بخش سامانه نشریات مراجعه نمایند.

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید