۱۳۹۹-۰۳-۰۸

رئیس دانشگاه؛ نظام تلفیقی حوزوی و دانشگاهی؛ دلیل درخشش دانش آموختگان دانشگاه

رئیس دانشگاه در نخستین دیدار رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، نظام تلفیقی حوزوی و دانشگاهی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی را دلیل درخشش دانش آموختگان دانشگاه در کشور دانست

به گزارش روابط عمومی دانشگاه حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدحسن وحدتی شبیری در نخستین دیدار رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نظام تلفیقی حوزوی و دانشگاهی را از ویژگیهای منحصربه فرد دانشگاه و عامل درخشش دانش آموختگان آن دانست.

رئیس دانشگاه در این جلسه  که صبح دیروز چهارشنبه هفتم خرداد ماه برگزار شد اشاره کرد با وجود تلاشهای مدیران گذشته داشگاه و موفقیتهای گذشته ایجاد تحول در حوزه های آموزش و پژوهش در دستور کار دانشگاه در دوره مدیریتی جدید قرار گرفت.

دکتر وحدتی شبیری افتتاح واحد خواهران دانشگاه را از جمله تحولات در حوزه آموزش برشمرد و ادامه داد در نخستین گام واحد خواهران دانشگاه در مقطع دکتری در سه رشته آغاز به کار کرد که طی سال 98 نیز پایرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نیز از بین بانوان صورت پذیرفت.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد پژوهش از دیگر مباحثی بود که به دلیل دستورالعمل آستان قدس رضوی در سالها پیش تضعیف شده بود که تاسیس مراکز تخصصی نظیر مرکز تخصصی وقف، نذر و زیارت از دیگر فعالیتهای دانشگاه در دوره جدید بود.

وی تاکید کرد به نظر می رسد جنس تحقیقات در دانشگاه علوم اسلامی رضوی با پژوهش در بنیاد پژوهشهای اسلامی متفاوت بوده و با عنایت به پژوهشهای فاخر در این بنیاد بحث تک نگاریهای پژوهشی در دانشگاه و مراکز تخصصی آن موازی کاری با پژوهشهای بنیاد محسوب نمی شود.

دکتر وحدتی شبیری ادامه تآکید کرد توسعه رشته ها در دانشگاه متناسب با نیاز های آستان قدس رضوی و نیز تمدن سازی نوین اسلامی که از تأکیدات مقام معظم رهبری است در  دستور کار دانشگاه قرار دارد.

رئیس دانشگاه در ادامه تأکید کرد برای توسعه واحد خواهران دانشگاه نیاز به امکانات بودجه ای و نیز توسعه مکان دانشگاه است که امیدواریم در دوره مدیریت حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر این مهم محقق شود.

این استاد با سابقه حوزه علمیه تاسیس مدرسه اجتهاد را نیز از دیگر برنامه های دانشگاه دانست و ادامه داد باید شرایطی را برای استعدادهای دانشگاه فراهم کرد که در زمینه های مختلف معرفتی به قله های دانش دست یابند.

وی ادامه داد توقع تولیت آستان قدس رضوی از دانشگاه در درجه اول تامین نیازهای آستان قدس رضوی و نیز تربیت مجتهد در زمینه های مختلف معرفتی است که مدرسه اجتهاد از جمله تلاشهای دانشگاه در این زمینه است.

گفتنی است در این جلسه معاونان دانشگاه گزارشی از روند اجرایی دانشگاه در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، اداری و فرهنگی ارائه نمودند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید