۱۳۹۹-۰۳-۱۸

تفسیر سوره اسراء در بستر فضای مجازی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با تبدیل تهدید کرونا به فرصت، سوره اسراء را در بستر فضای مجازی تفسیر می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از خبرگزاری حوزه حجت الاسلام رامین گلمکانی از اساتید علوم عقلی حوزه علمیه مشهد ادامه جلسات تفسیر خود را که پیش از این به صورت حضوری برگزار می شد به صورت مجازی ادامه می دهد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به فعالیت ۲۰ ساله خود در عرصه تفسیر قرآن کریم، اظهار کرد:‌ با توجه به شیوع بیماری کرونا و به درخواست تعدادی از کسانی که تفسیر قرآن کریم را به صورت ترتیبی همراهی می کردند، ادامه جلسات تفسیر، به طور مجازی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه در همین راستا سوره اسراء از طریق مجازی در کانال های ایتا و تلگرام و به صورت فایل صوتی بارگذاری شد، گفت: فایل های صوتی بین ۵ تا ۷ دقیقه به طور خلاصه و کاربردی بارگذاری و با توجه به استقبال و درخواست های حاضران در این جلسات مجازی، خلاصه متن نیز درج می شود.

مدیر گروه زبان انگلیسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ادامه به اهمیت تفسیر قرآن و نهج البلاغه پرداخت و اظهار کرد: روحانیت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در قالب های مختلف مطالبی را ارئه کردند که بر اساس خواست مردم بر مبنای منابع اصلی یعنی قرآن و حدیث مطرح می شد؛ بنابراین، بیش از آنچه که تحلیل شخصی افراد بیان می شود، بایستی منابع اصلی قرآن و حدیث در اختیار اشخاص قرار گیرد تا بر اساس آن به وحدت نظر برسند.

وی ادامه داد: امروز به شیوه های جدید تبلیغی در ارائه محتوا و مطلب بر مبنای قرآن، تفسیر، حدیث و نهج البلاغه نیاز داریم که یکی از آنها استفاده از فضای مجازی است.

حجت الاسلام گلمکانی افزود: طلاب علوم دینی از فضای رسانه ای به ویژه در ایام کرونا باید به خوبی و با استفاده از ذوق شخصی خود بهره ببرند و قالب های تفسیری خلاصه و کاربردی را که مورد درخواست و مطالبه است، در اختیار مردم قرار دهند.

علاقه‌مندان می توانند برای اطلاع و دریافت فایل های تفسیری به نشانی ایتا: @DailyCommentaryofQoran و تلگرام: @Tafsir_Razavi مراجعه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رامین گلمکانی از فضلا و پژوهشگران حوزه علمیه خراسان و عضو هیئت علمی گروه فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه علوم اسلامی رضوی است که علاوه بر تبحر در علوم عقلی به بعضی از زبانهای خارجی نیز تسلط و آشنایی دارد.

گفتنی است تعدادی از اساتید دانشگاه علوم اسلامی رضوی مباحث مطرح شده خود را برای طلاب که تا پیش از این به صورت حضوری ارائه می شد به دلیل مشکلات ناشی از کرونا به صورت مجازی ارائه می دهند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید