رئیس دانشگاه: لزوم توجه دانشجویان دانشگاه به یادگیری مهارتهای مورد نیاز جامعه
رئیس دانشگاه در همایش آنلاین روز ملی مهارت و کارآفرینی که با حضور معاون سازمان فنی و حرفه ای، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد نیروهای مسلح برگزار شد نسبت به شعار هر دانشجو یک مهارت را مطرح نمود
۱۳۹۹-۰۵-۰۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن وحدتی شبیری در وبینار «مهارت و کارآفرینی» که ظهر دیروز هفتم مردادماه در تالار شیخ بهایی دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، اظهار کرد: طبق حدیثی از امام محمدباقر(ع)، خرسندی انسان به فهم از دین، آشنا شدن با احکام دین، بردباری در تنگناها و مهندسی در زندگی است.
وی با تأکید بر اینکه مهندسی در زندگی یکی از الزامات معیشت است، گفت: دانشجوی دانشگاه علوم اسلامی رضوی لازم است علاوه بر تحصیل، در اوقات فراغت خود با توجه به علاقه‌ و توانمندی‌اش یکی از مهارت‌های موردنیاز جامعه را فرابگیرد از همین رو شعار «هر دانشجو، حداقل یک مهارت» را در این دانشگاه مطرح کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به اینکه این دانشگاه با تأسیس مرکز مهارت‌آموزی و معرفت افزایی به دنبال ساماندهی اوقات فراغت و توانمندسازی دانشجویان این دانشگاه است، افزود: دوره‌های آموزشی متعددی در این مرکز ازجمله خطابه و منبر، مداحی، امام رضا شناسی، مقاله‌نویسی، پژوهش، بیان احکام، رایانه و... برای دانشجویان تدارک دیده‌شده است.
وحدتی شبیری با تأکید بر لزوم ثبت‌نام دانشجویان دانشگاه علوم اسلامی در دوره‌های آموزشی مرکز مهارت‌آموزی و معرفت افزایی این دانشگاه، ادامه داد: حضور در این دوره‌ها و کسب مهارت موجب نشاط در روحیه دانشجو و بهره بردن بهتر از تحصیل می‌شود.
وی خطاب به مسئولان مرکز مهارت‌آموزی و معرفت افزایی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، بر انجام آزمون‌های دقیق در این مرکز برای ارائه گواهینامه پایان دوره به دانشجویان تأکید و اضافه کرد: این سخت‌گیری لازم است تا اعتبار مدرک حفظ شود.
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی اعلام کرد: مرکز مهارت‌آموزی و معرفت افزایی دانشگاه علوم اسلامی رضوی ارتباطات مطلوبی با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان جهاد دانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل پژوهش صداوسیمای جمهوری اسلامی گرفته و در همین راستا تفاهم‌نامه‌هایی امضاءشده است.
وحدتی شبیری تصریح کرد: همچنین اعضای این مرکز مهارت‌آموزی، گفت‌وگوهایی راهبردی با مجمع تشخیص مصلحت نظام، قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان بورس و اوراق بهادار، شبکه آموزش صداوسیما، موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و اداره کل ورزش و جوانان داشته‌اند که ان‌شاءالله نتایج آن را در آینده خواهیم دید.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط‌گیری گسترده‌تر با فارغ‌التحصیلان دانشگاه، راه‌اندازی سایت برای به نمایش گذاشتن افتخارات و دستاوردهای فارغ‌التحصیلان، معرفی فارغ‌التحصیلان شاخص در این سایت، برگزاری دوره‌های کشوری معارف رضوی و تربیت مبلغ بهیار و پزشک ازجمله برنامه‌های آینده مرکز مهارت‌آموزی این دانشگاه است.
در این وبینار، علیرضا حاتم زاده معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح و سید حامد عاملی مدیر مرکز مشاوره و آموزش‌های علمی کاربردی حوزه علمیه خراسان به‌صورت مجازی حضور داشتند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید