نشست خبری رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در آستانه سال تحصیلی جدید
۱۳۹۹-۰۶-۲۵

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی صبح امروز سه شنبه 24 شهریور ماه طی نشست خبری در جمع اصحاب رسانه به تشریح برنامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه در وضعیت جاری کشور پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر سیدحسن وحدتی شبیری با بیان سیاست جدید آستان قدس رضوی در حوزه علمی و آموزشی تأکید کرد محوریت کار دانشگاه علوم اسلامی رضوی در حوزه آموزش و تربیت نیروی انسانی به تربیت نیرو برای فعالیتهای مرتبط با آستان قدس رضوی و سپس کشور خواهد پرداخت

این گزارش حاکی است رئیس دانشگاه تأکید کرد در فضای فعلی آستان قدس رضوی نیازهایی مانند تربیت مبلغ و سخنران یا کارشناس در زمینه وقف خواهد داشت که دانشگاه به مواردی شبیه این موضوعات اهتمام داد.

حجت الاسلام والمسلمین وحدتی شبیری همچنین تأکید کرد آستان قدس رضوی از جمله مراکزی است که به نوعی وابسته به رهبری است و تأکید ایشان من جمله تمدن نوین اسلامی در دستور کار پژوهشی دانشگاه قرار دارد که یکی از مظاهر آن وقف است که چه از حیث طراحی رشته و چه در حوزه طرحهای پژوهشی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

این استاد دانشگاه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر رسیدگی آستان قدس رضوی به قسمتهای محروم حاشیه شهر مشهد تأکید کرد بحث رسیدگی به محرومان طی حکم مقام معظم رهبری به هر دو تولیت فعلی و سابق ابلاغ شده است البته به دلیل دستور کار علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی این دانشگاه نمی تواند در بحث اجرا ورود پیدا نماید ولی دانشگاه از حیث فرهنگی و اعزام مبلغ در خصوص حاشیه شهر مشهد تأکید بیشتری دارد ولی آمادگی کار علمی در این خصوص برای بخشهایی که در این خصوص ماموریت دارند می باشد.

وی ادامه داد از جمله کارهای علمی که به نوعی به بحث حاشیه شهر مربوط می شود بحث وقف ترمیمی است که به نوعی می شود گفت شروع آن از این دانشگاه بوده و در سطح نهادهای استان و با کمک دانشگاه در دستور کار است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد از جمله فعالیتهای آتی دانشگاه تأسیس مرکز مطالعات اسلامی پیشرفته است که برنامه آن در سطح سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی مطرح است و سیستم مطالعاتی آن مبتنی بر علوم حوزوی است.

رئیس دانشگاه در این نشست همچنین به برنامه های آموزشی آتی دانشگاه اشاره کرد و ادامه داد به دلیل شرایط کرونا ترم گذشته دانشگاه تعطیل بود ولی در ترم پیش رو بناست به صورت حضوری و مجازی کار آموزشی ادامه پیدا کند و بخش حضوری آن محدود به دانشجویان ساکن مشهد خواهد شد.

وی درپایان با ارائه آمار از دانشجویان فعلی تأکید کرد دانشجویان ورودی جدید نیز بعد از اعلام نتایج آزمون کتبی که جمعه گذشته برگزار شد برای مصاحبه دعوت خواهند شد و بعد از تحقیقات محلی اسامی دانشجویان برگزیده اعلام خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید