مخبر دزفولی: دانشگاه علوم اسلامی رضوی باید به عنوان یک سرمایه علمی دیده شود
مشاور علمی و فرهنگی تولیت آستان قدس رضوی در بازدید از دانشگاه علوم اسلامی رضوی ضمن تأکید بر سرمایه علمی بودن دانشگاه گفت سرمایه اصلی دانشگاه هیئت علمی است و تمرکز اصلی دانشگاه علوم اسلامی رضوی باید جذب هیئت علمی جوان و نخبه باشد.
۱۳۹۹-۰۷-۱۰

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مشاور علمی و فرهنگی تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز پنجشنبه در بازدید از قسمتهای های مختلف دانشگاه علوم اسلامی رضوی در جلسه ای با مدیران دانشگاه گفت اساسنامه دانشگاه در دهه هفتاد با تلاش تولیت فقید آستان قدس رضوی و با اصرار وی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و از همان ابتدا در جریان فعالیت این مجموعه علمی بودیم.

مخبر دزفولی ادامه داد یک دانشگاه را باید بر اساس دانشمندان و محققان علمی آن شناخت و باید در دوره جدید مدیریتی که در آستان قدس رضوی در حوزه علمی و فرهنگی در حال اتفاق است روی همین بحث هیئت علمی و اساتید تمرکز نموده و علاوه بر سرمایه معنوی که در اثر قرابت این مجموعه با امام هشتم علیه السلام به وجود آمده به مشوقهای دیگر نیز برای ورود چهره های نخبه علمی به این مجموعه فکر نماییم.
عضو شورای عالی علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد در حوزه پژوهش و نشریات علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی دستاوردهای خوبی داشته که باید این تلاشهای پژوهشی به سوی فضای جهانی و بین الملل هدایت یافته و دانشگاه می بایست به سوی پاسخگویی به سوالات در حوزه علوم انسانی در سطح بین الملل و به تعبیر دیگر بین المللی سازی علوم انسانی برنامه ریزی نماید.
وی ادامه داد امام رضا علیه السلام نه فقط برای ایران بلکه جهانی و مربوط به کل بشریت است و باید فضایی را فراهم آوریم که همه از آن استفاده نمایند.
دبیر سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد برای رسیدن به اهداف ما باید هم در رشته های دانشگاه از حیث پر طرفدار بودند و هم در مأموریتهای کلان آن بررسی مجدد نموده و طبیعتاً فضای لازم برای نیل به این اهداف از حیث بودجه و امکانات از طرف آستان قدس رضوی می بایست فراهم شود.
وی ادامه داد این مهم در مرحله اول با ایجاد کرسیهای علمی لازم در این مجموعه علمی و سپس فراخوان از نخبگان علمی می بایست صورت پذیرفته و در درجه بعد زمینه برای ایجاد زمینه های علمی جدید و اخذ مجوزهای لازم از مراکز ذی ربط علمی در سطح ملی فراهم خواهد آمد.
گفتنی است در این جلسه رئیس دانشگاه گزارشی از برنامه ها و دستاوردهای دانشگاه طی سالیان گذشته ارائه نمود و همچنین گزارشی از تعداد دانشجویان و کادر علمی و امکانات پژوهشی دانشگاه نیز از سوی معاون آموزشی دانشگاه ارائه گردید.
دانشگاه علوم اسلامی رضوی از موسسات علمی وابسته سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی است که دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل نموده و هم زمان دروس حوزوی را نیز در سطوح چهارگانه آن می گذرانند.
 

سازندگان:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید