۱۳۹۷-۰۹-۰۶
فرمانده بسیج طلاب دانشگاه رضوی خبرداد؛

اعزام دو گروه جهادی بسیج دانشگاه علوم اسلامی رضوی به مناطق محروم رضویه

بسیج دانشگاه علوم اسلامی رضوی طی اردوی جهادی اخیر خود به در مناطق محروم شهرستان مشهد دست به اقدامات عمرانی و فرهنگی زد
محمدرضا بیات فرمانده بسیج طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی در گفت و گو با خبرنگار  رابط عمومی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با تبریک و گرامیداشت هفته بسیج گفت: با توجه به و رسالت اصلی بسیج محرومیت زدایی را وظیفه خود می دانیم چرا که بسیج از بطن جامعه است.
وی افزود: بر همین اساس و مبنای نگرشی بر آن هستیم تا با برگزاری اردوهای جهادی در مناطق مختلف بتوانیم در کنار محرومین زندگی کنیم تا تمرین های خود را برای بسیجی طراز انقلاب بودن انجام دهیم و این صدا را به گوش مستضعفین برسانیم که ایشان مالک اصلی کشور و انقلاب هستند.
بیات در خصوص برگزاری اردوی جهادی طلاب و دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در مناطق محروم خراسان خاطرنشان کرد: سعی داشته ایم اردوهای جهادی را با محوریت محرومیت زدایی از مناطق محروم استان شروع کنیم به همین جهت دومین اردوی جهادی در چند ماهه اخیر خود را در منطقه محروم رضویه برگزار کرده ایم.
فرمانده بسیج طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی در خصوص ویژگی ها و اطلاعات اردوی جهادی طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی تصریح کرد: این اردو با حضور 35 جهادگر در سه قالب تبلیغی، عمرانی و فرهنگی برگزار می شود که 22 جهادگر در زمینه تبلیغی و فرهنگی و 18 جهادگر در زمینه های عمرانی در این اردو فعالیت کرده اند.
وی در خصوص تاثیرات برگزاری اردوهای جهادی بر جهادگران اذعان کرد: تاثیرات این دوره ها بر بسیجیان ما این خواهد بود که  از زندگی روزمره خود دور شده از ظواهر جدا شوند و به اصل جامعه نزدیک تر شوند و در لباس بسیجی ایشان می توانند نگاه عمیق تری به مسائل داشته باشند.
بیات اظهار کرد: برگزاری اردوهای جهادی بر دیدگاه محرومین بی تاثیر نخواهد بود که این عمل احساس رضایت و خشنودی در این بدنه ایجاد خواهد کرد و محرومین این را می دانند که عده ای هستند که دغدغه انقلابی بودن دارند و فارغ از هر نوع دیدگاه سیاسی به فکر محرومیت زدایی هستند.
فرمانده بسیج طلاب به فعالیت های عمرانی این اردو اشاره و عنوان کرد:  ترمیم قبور خانواده های شهدا، تجهیز و ترمیم مسجد روستا و بهسازی مدرسه روستا از جمله برنامه های ما بود اما این تمام فعالیت های ما نبوده است چرا که ما دو تیم را نیز در قالب فعالیت های تبلیغی و فرهنگی به این روستا اعزام کردیم.
وی افزود: از نظر بهداشتی وضع  روستاهای بخش رضویه در وضعیت نامناسبی قرار دارد برای مثال روستای خیرآباد از داشتن خانه بهداشت محروم بود یا روستاهای بزرگ تر نیز که خانه بهداشت را فقط به حالت حضور یک ساختمان با این عنوان حس می کردند چرا که این خانه ها از داشتن تیم پزشکی محروم بودند.
فرمانده بسیج دانشگاه علوم اسلامی رضوی در پایان سخنان خود در خصوص وضعیت آموزشی و امکانات مدارس روستاهای بخش رضویه گفت: این مدارس جدا از بحث کیفیت آموزشی از حیث عمرانی نیز حالت خوبی را سپری نمی کنند چرا که این مدرسه از لوله کشی گاز بهره مند نبوده و دانش آموزان زمستان را باید با بخاری نفتی سر می کردند و در این زمینه ها نیز می طلبد که آموزش و پرورش بخش رضویه همکاری بیشتری را داشته باشد.
اردوی جهادی وارثان دانشگاه علوم اسلامی رضوی از پنجشنبه گذشته آغاز و طی چهار روز اقدامات عمرانی و فرهنگی مختلفی در این منطقه محروم به وسیله دانشجویان دانشگاه به انجام رسید.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود